دیابت و مدرسه

دیابت_و_مدرسه

مطالبی که برایتان ممکن است مفید باشد.

مدیریت دیابت از کلاس تا زنگ تفریح در مدرسه.

📌مدیریت دیابت در مدرسه، یکی از چالش هایی هست که والدین و دانش آموزان همیشه با اون درگیر هستن. از اطلاع به مسئولین مدرسه در مورد دیابت، تا انتخاب خوراکی های مناسب و احتیاطات لازم در زمان فعالیت بدنی و زنگ ورزش‌.

⁦⬅️⁩ مهمترین نکته ای که باید بهش توجه ویژه ای داشته باشیم، اطلاع دقیق مدیر و مسئولان مدرسه از دیابت دانش آموز هست؛ چرا که نه تنها این موضوع روی اعتماد به نفس و پذیرش دیابت تاثیر داره، بلکه اطلاع مسئولین میتونه به مراقبت بهتر از فرزندمون در طول ساعات مدرسه هم کمک کنه. ‌

⁦☑️⁩ یادتون باشه اگه دیابت رو از دوستان یا اقوام مخفی نگه داریم، پذیرش اون رو برای فرزندمون هم سخت تر میکنیم🙅 و احتمال ایجاد مشکلات عاطفی رو در آینده افزایش میدیم!

🍎 دغدغه دوم که موضوع خوراکی ها در مدرسه هست، به سادگی با آموزش نکات کلیدی تغذیه ای قابل حله! کافیه میان وعده های جذاب و خوشمزه ای که میشه با میوه ها و سبزیجات آماده کرد رو یاد بگیریم تا فرزندمون همراهش داشته باشه و دیگه نیازی به خرید اغذیه های ناسالم و تنقلات پرچرب نداشته باشه!

البته یادمون باشه مصرف همه خوراکی ها در دیابت آزاده 🧁 و فقط مهمه که تعادل و تناسب رو در انتخاب خوراکی ها در نظر بگیریم. ‌

🏓 و اما در مورد زنگ ورزش و ترس از افت قند، ما به سادگی میتونیم با کمک معلم ورزش یا مسئول بهداشت مدرسه، مراقبت های لازم در زمان فعالیت بدنی رو رعایت کنیم تا خطر افت قند فرزندمون رو تهدید نکنه.

⚽ مثلا اندازه گیری قند قبل از ورزش و در حین ورزش، همراه داشتن نوشیدنی قندی و مصرف مایعات کافی، نکاتی هستن که به سادگی میتونیم اونها رو رعایت کنیم.

#دیاتک #دیابت #تکنولوژی #انسولین #قندخون
#diabetes #insulin #diatech